GłównaSchematPodręcznikLinkiForum

Linki: ul Ludowy i nie tylko

Zaprzyjaźnione strony traktujące niekoniecznie o ulu Ludowym, ale niemniej bliskie filozofii opata Warré. Wyłącznie polskojęzyczne pozycje. Kolejność losowa.

nasnozach.blogspot.com Blog Marcina G. (nota bene bywalca naszego forum), na którym autor dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i wnikliwymi obserwacjami. Tematy przewodnie to ule TBH ("leżaki snozowe"), ule Warrégo ("najlepszy ul świata") i ogólniej rzecz biorąc - pszczelarzenie o możliwie najniższym stopniu inwazyjności.

warroza.pl To blog - nie, to stacja podkastowa - nie, to obszerna baza wiedzy - nie, to samolot! A faktycznie: portal prowadzony przez pasjonata pszczół, zdeklarowanego dziennikarza od spraw pszczelarstwa i pszczelnictwa, zwolennika szerzenia wiedzy na zasadzie "open-source" i "open access", miłośnika przyrody z podkreśleniem relacji różnych owadów w tym zwłaszcza społecznych z pasożytami, pasjonata ekologii i biologii ewolucyjnej.

bractwopszczele.pl Organizacja "Bractwo Pszczele" przyjęła za cel propagowanie pszczelarstwa przyjaznego pszczołom i prowadzonego w zgodzie z zasadami natury. Na naszej stronie znajdziemy wiedzę o tym, jak pszczelarze w wielu zakątkach świata prowadzą swoje samowystarczalne i produktywne pasieki bez używania toksyn, pozostawiając walkę z chorobami pszczelim rodzinom, a także obserwacje ludzi, którzy próbują dociec prawdziwej natury pszczół i ich potrzeb jako gatunku.

pantruten.blogspot.com "Skoro chcą mieć trutnie, niech je mają" - czyli blog w którym przeczytamy o zmaganiach, sukcesach, ale również porażkach Bartka w kontekście prowadzenia pasieki bez leczenia. Fascynujący zbiór artykułów o trzeźwym i otwartym spojrzeniu na świat współczesnego pszczelarstwa, przy dużej dozie samokrytyki i pragmatycznym podejściu do życia.

dobranasze.pl Strona internetowa i blog Jana Orzechowskiego, tłumacza 12-ej edycji "Pszczelarstwa dla Wszystkich". Jan prowadzi gospodarstwo rolne w przepięknym Beskidzie Makowskim i tej działalności poświęca swoją stronę. Zielarstwo, sklepik online no i oczywiście - ul Ludowy.

Autorem materiałów opublikowanych na stronie ulwarre.pl, z wyjątkiem zawartości publicznego forum, jest Mateusz Viste. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: mateusz 🐒 viste kropka fr.